Chlad může být příčinou suché a šupinaté pokožky hlavy a drsných a lámavých vlasů. Stejně tak, jako chráníme před chladem svoje tělo, měli bychom chránit i vlasy. Jak na to? Nechte se inspirovat tipy níže.
Hydratace pokožky hlavy olejem
V zimě je ve vzduchu nedostatek vlhkosti. To může být příčinou suché pokožky hlavy. Tvoří se lupy a kůže může být podrážděná. To vše je příčinou vypadávání vlasů. Horká olejová masáž pomocí výživných vlasových olejů (kokosový, olivový) udělá zázrak. Tyto oleje pronikají do vlasového stvolu a dodají vlasům potřebnou hydrataci. Masáž navíc prokrví pokožku hlavy a oleje dodají výživné látky vlasovým folikulám. Kromě toho masáž stimuluje růst vlasů.
Pozor na časté mytí vlasů
Časté mytí zbavuje vlasy jejich přirozených olejů. To způsobuje vysoušení a podráždění. Pokud to lze, myjte si vlasy 2x týdně.
Úprava vlasů správným způsobem
Měli byste vždy po umytí používat kondicionér, který je hustý, krémový a obsahuje přírodní druhy olejů (kokosový, jojobový, olivový nebo bambucké máslo). Poskytnou vlasům a pokožce hlavy hydrataci a výživu. Vždy jej aplikujte od střední délky ke konečkům, nechte několik minut působit a následně opláchněte vodou.
Vyhýbejte se tepelným stylingovým nástrojům
Vzhledem k tomu, že jsou vlasy v zimě jemné, používání tepelných stylingových nástrojů je může ještě více oslabit a může být příčinou jejich lámání.
Používejte hloubkovou kondicionační vlasovou masku
Vlasová maska 1x týdně je vynikajícím preventivním opatřením, které zajistí celkové zdraví vašich vlasů. Můžete si připravit vlasovou masku z domácích surovin – vejce nebo med. Vlasům dodá výživu, hydrataci a lesk. Kromě toho podpoří jejich růst a zjemní je. Vaječný žloutek navíc obsahuje peptidy, které stimulují a upravují růst vlasů. Med je bohatý na aminokyseliny a vitamín a funguje jako kondicionér.